Odsłony: 141

Zwiedzanie Arboretum z przewodnikiem

Do Arboretum można wybrać się na wycieczkę z przewodnikiem. W dni robocze jest ona obowiązkowa dla grup powyżej 15 osób (głównie grupy szkolne, przedszkolne itp.).

Oprowadzane są grupy liczące minimum 15 osób. W przypadku mniejszej liczby należy dopłacić za brakujące osoby.

Wycieczkę należy wcześniej zgłaszać wyłącznie telefonicznie (poniedziałek - piątek w godzinach 7.00 - 15.00 pod nr tel. 46 874-81-36). Należy umówić się na dzień i godzinę i stawić się w określonym terminie w biurze Arboretum, gdzie czeka przewodnik. Wycieczkę z przewodnikiem na terminy w drugiej połowie maja najlepiej rezerwować już w marcu. Drugi boom wycieczkowy przypada na październik, dlatego te terminy prosimy zamawiać już we wrześniu.

Opłaty w dni powszednie (w godzinach pracy 7:00-15:00):

  • bilet normalny - 20,00 PLN
  • bilet ulgowy - 14,00 PLN
  • oprowadzanie w języku angielskim - 24 PLN

Ulgą objęte są: osoby niepełnosprawne, uczniowie, studenci, emeryci i renciści.

Opłaty w dni wolne od pracy (weekendy, święta, także w dni robocze poza godzinami pracy):

  • bilet normalny - 22,00 PLN
  • bilet ulgowy - 16,00 PLN
  • oprowadzanie w języku angielskim - 30 PLN

Ulgą objęte są: osoby niepełnosprawne, uczniowie, studenci, emeryci i renciści.

Wycieczka trwa maksymalnie 1,5 godziny. Chęć dłuższego spaceru (ponad 1,5 h) należy zgłosić wcześniej, a do ceny biletu należy wtedy doliczyć 8,00 PLN (w dni powszednie) lub 9,00 PLN (dni wolne od pracy) za każdą dodatkową godzinę. Za oprowadzanie w języku angielskim trzeba doliczyć odpowiednio 12 PLN oraz 14 PLN.

Spacer po Arboretum z przewodnikiem daje możliwość poznania ciekawych gatunków drzew i krzewów, rosnących na terenie ogrodu. Przewodnik podczas takiego spaceru przedstawia rośliny, znajdujące się na trasie wycieczki, nie tylko z punktu widzenia botaniki, ale również ich praktycznego zastosowania, w ogrodnictwie, medycynie. Staramy się dostosować treść i formę prezentowanych informacji do wieku i poziomu zainteresowania zwiedzających.